Владика Йосафат подякував о. Любомиру Іваночку за завершення п’ятирічного служіння на уряді директора «Карітасу Чернівецької Єпархії»
На подячній Архиєрейській Літургії, 10 червня, преосвященний владика Йосафат подякував о. Любомиру Іваночку за ревну п’ятилітню місію служіння на уряді директора «Карітасу Чернівецької Єпархії» та вручив подячну грамоту і ікону Воскреслого Христа, який розділює Євхаристію з учнями в Емаусі.

«Сьогодні дякуємо за служіння спільноти, працівників „Карітасу“, зокрема о. Любомира Іваночка, які були тим добрим грунтом, куди Господь вкладав зерна і подавав розвиток. Нехай Господь сьогодні буде милостивий для справи служіння нашого „Карітасу“ і примножить наступні плоди. А щоб був зріст, є необхідний розвиток стосунків з Богом, самим собою, з ближніми та єпископом, тоді можемо творити великі речі. І пам’ятати слова з сьогоднішнього Євангелія, які приносять справжню радість, блаженство: „Радійте і веселіться, бо нагорода ваша велика на небі“, — підсумував єпископ Чернівецький.
Отець Любомир в свою чергу подякував владиці Йосафату за довірену йому місію і можливість служіння, президентці «Карітасу України» п. Тетяні Ставничій за супровід та допомогу в часі виконання обов’язків, директорам єпархіальних «Карітасів» за присутність та підтримку, а особливо спільноті працівників «Карітасу Чернівецької Єпархії», з якими співпрацював протягом цього часу у місії служіння ближньому.
Підсумовуючи свою п’ятирічну діяльність, команда «Карітасу Чернівецької Єпархії» презентувала результати праці та служіння для отців-директорів єпархіальних та парафіяльних Карітасів. Звіт, на який були запрошені також партнери благодійного фонду, жертводавці і представники влади, приймала президентка «Карітасу України» п. Тетяна Ставнича.
«Карітас» коротко прозвітував загалом про понад 50 втілених за цей період під керівництвом директора о. Любомира Іваночка проєктів за напрямками «Діяльність з дітьми та молоддю вразливих категорій»; «Робота з молоддю з ментальною інвалідністю»; «Екологічна освіта»; «Реагування»; «Оплата ліків та медичних послуг»; а також щодо згуртування громад, розвитку волонтерства та соціального служіння на парафіях, соціально-консультативної та кризової допомоги. І насправді це було підтвердженням тієї метафори, яку щодо чернівецького «Карітасу» застосувала п. Тетяна Ставнича, порівнюючи благодійний фонд із перлинкою. А ця коштовність, як відомо, утворюється в організмі молюска саме тоді, коли там виникає якась проблема — і ізолює організм від подразника.
Дитяче служіння «Карітасу Чернівецької Єпархії» зросло за ці роки від однієї кімнати в офісі до повноцінного дитячого центру на 200 кв. м, де щорічно займається щонайменше сотня дітей вразливих категорій, та до облаштованого табору в горах, який приймає кілька змін щоліта.
Робота з молоддю з інвалідністю, яка розпочалася із занять з 10-ма підлітками, виросла до цілої Інклюзивної кав’ярні, яка є безбар’єрним простором для спілкування і де молодь проходить стажування, здобуваючи навички професій офіціанта, баристи і отримує шанс на працевлаштування.
Спільні з Кафедрою екології та біомоніторингу ЧНУ ім. Юрія Федьковича розробки неформальної екологічної освіти застосовуються не лише для буковинських вихованців, а й для цілої низки інших областей, де місцеві «Карітаси» взяли ці програми в роботу, а донори охоче підтримують цю діяльність через її надзвичайну актуальність.
Гуманітарна допомога, яка через «Карітас» надходила від донорів як реагування на виклики, які поставали перед Україною (це і повені 2020 року, і пандемія ковід-19, і особливо війна) мала величезні обсяги і стала суттєвою підтримкою і місцевим жителям, і вимушеним переселенцям, і нашій владі. Це відзначили у своїх виступах на наших урочистостях заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк і директорка Департаменту соціальної політики Чернівецької міської ради Наталія Фрунзе.
А завдяки різним донорам, які спонсорували проєкти з допомоги потребуючим ліками та медичними обстеженнями, люди реально вже не були вимушені обирати між їжею і здоров’ям. Тільки за останні півтора року найбільш вразливі буковинці та ВПО — а саме, 713 бенефіціарів отримали ліки на суму 70 тис. євро, а обстеження вдалось надати 825 берефіціарам на суму понад 50 тис. євро.
Важливість благодійної діяльності чернівецького «Карітасу» підкреслили у своїх виступах і наші гості. Директорка партнерської аптечної мережі «Гармонія 2000» п. Галина Мельник зауважила, що добро — це не просто поодинокі окремі події, а процес, і наш «Карітас» забезпечуєш саме такий процес добра. Директор «Карітас Івано-Франківськ» о. Володимир Чорній наголосив на тому, що наша допомога — не лише матеріальна, а ми й через співпрацю і партнерство даємо й іншим можливість творити добро і дбати про безсмертя своїх душ.
Директор «Карітасу Самбірсько-Дрогобицької Єпархії» о. Ігор Козанкевич додав, що окрім того, що отримують від нас бенефіціари, важливими є і наші свідчення Божої любові. А заступник міського голови п. Юрій Лесюк після духовного Гімну «Боже Великий, Єдиний», яким розпочався урочистий звіт, нагадав, що насправді війна, в якій зараз перебуває Україна, ведеться не за території. Це війна на духовному рівні. І ми в цій боротьбі — на своєму місці.
Департамент інформації Чернівецької єпархії за матеріалами: Карітас Чернівецької Єпархії